جنايت

من امروز گردنبندی خریدم از عاج. دايره ای در ميانش است که گلی در ميانش نقش بسته. اطراف آن را مهره هايی از جنس همان فراگرفته اند و هر دو طرف را، شش استوانه که به اشکال زيبايی، از عاج تراشيده شده اند، به اندازه های مختلف زينت داده اند.

گردنبند را در دستانم نگه می دارم و نگاهش می کنم. چقدر زيباست. چقدر ظريف...

ذهنم ناگهان می رود به سمت آنکه اين گردنبند از کجا آمده. فکر اينکه يک فيل، جان خود را از دست داده، تا دندانش را برای من گردنبند کنند، قلبم را به درد می آورد. حتمآ آن فيل، در يک ظهر گرم تابستانی، مشغول آب تنی در رودخانه بود، يا آنکه فرزندش را در آب پاک رودخانه شستشو می داد، شايد هم زير سايه درختی استراحت می کرد و يا شايد...خوابيده بود.

شايد نبايد می خريدمش. ولی نه، اگر من نمی خريدمش، کس ديگری آن را می خريد که حتمآ قدرش را نمی دانست.

و من امروز، اين گردنبند را به گردنم می آويزم. به ياد آن فيل، که جانش را به خاطر دندانش از دست داد. بار ديگر به گرندبند نگاه می کنم و تصوير بی جان آن فيل در برابرم ظاهر می شود.

به راستی انسان چه جنايت ها که نمی کند. اینها همان اشرف مخلوقات هستند که خدا اینهمه گِل مصرف کرد تا روح خودش را در آنها بدمد و آدم شان کند؟

/ 11 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهنام ( من و ... )

سلام خوبی؟ وبلاگ خوبی داريد . من همين امروز با اينجا اشنا شدم . باز هم ميام . بهم سر بزنيد . خواستيد همديگه رو لينک ميکنيم.

M A

اين دنيا براي انسان آفريده شده ، اما انسانيت در آن كم است. قدر حيواناتي را بدانيم كه از خيلي افراد آدم تر اند. (چه رمانتيك :) )

فرزاد

وبلاگ قشنگت رو ديدم. خيلی لذت بردم. هيچ ميدونی يه عکس به اندازه ده صفحه متن ميتونه به مخاطبش مطلب برسونه و چقدر گذاشتن عکس توی پرشين بلاگ سخته و ما اين مشکل رو برای شما حلش کرديم اگه ميخوای توی وبلاگت عکس بذاری کافيه رو آدرس URL کليک کنی.

علی

سلام. اولا به هر حال مبارک گردنبندت ماری جان.دوم اينکه باز اون فيل بيچاره فقط به خاطر دندانش کشته ميشه بدا به حال آن انسانهايی که به هزاران دلیل مثل انديشه و عقيده و شهرت و مال و چهره شان و.... کشته ميشوند.ببینم واقعا به اشرف مخلوقات بودن انسان معتقدی؟؟

sepehr

سلام مبارکه ايشالله خود فيل رو ميخری .....

arAsh از برو بچه هاي پاپيونز

مخلوق بر گرفته از جبر و خودخواهی خالق می باشد که هيچگاه خود را از پست ترين نقطه نگريسته که پی به اين برد چه موجودی دلقک بار می باشد

من و بنیامین

زندگي به راستي تاريکي ست مگر آنکه شوق باشد . / و شوق هميشه کور ست مگر آنکه دانشي باشد . / و دانش هميشه بيهوده ست مگر آنکه کاري باشد . / و کار هميشه تهي ست مگر آن که .: مهر :. باشد *** سبز و سر افراز باشيد ***

من و بنیامین

سعی می کنم در اولين فرست لينک شما رو بزارم **** پيروز باشيد ****

aryan

سلام/وبلاگ خوبی داری باز هم سر بزن/بای