بچه بابا می خواهد يا نمی خواهد، ديدگاه های کارآمد از مراجع تقليد تا...

باورمان بشود يا نه، اين آدمها خيلی سرشان می شود. از سبيل ماهی و گربه و امثال اينها گرفته تا ماه گرفتگی و بواسير و روزنامه، و چندی پيش هم زمان بندی رابطه جنسی.

می شود گفت که اگر اين آدمها نبودند ما در بسياری از شرايط زندگيمان نه مثل خر در گِل، بلکه مانند کبوتری لای ميله ها گير می کرديم و هيچ کس هم نبود که به نجاتمان بشتابد و ما را از اعماق جهل بيرون بکشد. برای مثال، ما از کجاد می دانستيم که روابط جنسی هم محدود می شود به ساعاتی معين پس از غروب آفتاب؟!

درست است که ما سالهای عمرمان را صرف درس و دانش و کتاب و اين حرفها می کنيم، ولی زمانی خواهد رسيد که تير نادانی و غفلت از بالا، سمت چپ، محکم می خورد روی سرمان و آن زمان است که دمپايی هايمان را درآورده، با جوراب وسط خيابان خيس می پريم و تا می توانيم به حال خودمان آه می کشيم که چرا آن موقع که می توانستيم و کله مان داغ بود نرفتيم و طلبه شويم. حالا همه چهار زانو روی فرش نشسته اند و تصميمات دولتی ميگيرند و ما همچنان همان روزنامه نگار آس و پاس مانده ايم.

در اين ميان نقش اطلاع رسانی بسيار قابل اهميت است. برای مثال، شخص من که قرار است نام فرزندان در آينده فوتباليست و کاريکاتوريست خود را بگذارم گابرا، تانکا و آرش، حالا فهميده ام که اين همه سال فکر می کردم خيلی علم و دانش سرم می شود، و معلوليت فرزندان از ازدواج فاميلی، اعتياد و ژنتيک بوجود نمی آيد، بلکه همه اينها مربوط به يک ساعت ناقابل می باشد.

پرسش ديگری که در ذهن بسياری از افراد می چرخد اين است که آيا از مرد زن دار صاحب فرزند شدن جايز است يا خير؟

برخی از مراجع تقليد بسته به نفع قضيه معتقدند که کاملآ جايز است. همين اعتقاد موجب خشم شديد انجمن های فمينيست شده تا جايی که حتی مقالاتی را نيز عليه اين حرکت منتشر کرده اند که به دلايل اشاعه بد آموزی و فرهنگ بيگانه از وارد کردن آن در اينجا معذورم، شرمنده.

يکی از گره های حل نشده اين است که آيا بچه بابا می خواهد يا خير. و اگر نمی خواهد، آيا صفت "بی پدر" صفت بدی است، و به چه کسی نسبت داده می شود؟ آيا بی پدر با پدر سگ و بی بابا فرق دارد، يا اين هم از آن اصطلاح بشين و بفرما و خاک بر سرت ريشه می گيرد؟

آيا می توان از مرد زن دار صاحب فرزند شد؟ اگر پاسخ باز هم مثبت است زمان بندی اين عمل چگونه تنظيم می شود، و آيا در اين ميان فرزند متولد شده نا محرم است يا آن مرد زن دار؟ گزينه ج: هر دو، گزينه د: هيچ کدام؟

البته چون اين کار از نظر اخلاقی چندان مناسب نيست می شود گفت که تاثير آن را به طور روشن در اقتصاد جامعه می توان شاهد بود. از جمله آن تاسيس آژانس های اهدا کننده اسپرم که بخش عمده ای از اشتغال زايی جامعه را تشکيل، و به کاهش درصد اختلافات خانوادگی و فساد اجتماعی کمک فراوانی می کند. در رابطه با اينگونه آژانس ها و چگونگی فعاليتشان متاسفانه هنوز بيانيه ای از سوی مراجع تقليد منتشر نشده است و جاهلان می بايست تا آن زمان دستهايشان را در جيب کرده و صبر کنند.

مطلب ديگر قابل توجه، شغل های ديگر رشد يافته در کشور هستند که در علم اقتصاد به آنها اشغال کاذب نيز می گويند. هرچند که اين شغل ها در طی چند سال اخير ثابت کرده اند که از تکدی گری، شيشه شويی، گل فروشی دسته ای در گوشه خيابان و امثال اينها نيز درآمد بيشتری دارند و همان طور که جامعه شناسان، اقتصاد دانان و البته روان شناسان و حتی زمين شناسان می دانند، درآمد بيشتر يعنی خريد بيشتر، که آن هم باز می گردد به چرخه اقتصاد و سپس باز در جيب صاحبان مشاغل.

در اين زمان بود که مراجع تقليد متوجه شدند که اگر پول همین طور در دست و جيب و گوش مردم بچرخد فايده ای ندارد و به هيچ جای دولتمردان مُهر اطمينان  نمی خورد. اينجا بود که دولتمردانی که نه تنها چشمشان، بلکه هيچ کجای ديگرشان از موفقيت اينگونه شغل ها آب نمی خورد به مراجع تقليد رو آوردند. آنها هم افکارشان را گذاشتند روی هم و اطرافش را برای تزيين زيتون چيدند. سپس به اين نتيجه رسيدند که برای منفعت دولت هم که شده يک بار ديگر دست به اشتغال زايی زه و انجمن زنان خيابانی را کلنگ بزنند.

اين حرکت تا مدت زمان اندکی موجب کاهش حظور اين زنان زحمت کش در عرصه خيابانهای زيبای تهران شد. ولی از آن رو که آفتاب به هيچ گونه پشت ابر نمی ماند اين سرمايه داران مستقل به دلايل فراوانی از جمله پورسانت تعلق گرفته به ارگانهای دولتی در اين موسسه ها پايدار نشدند و به سرعت پا در عرصه اشتغال غير وابسته گذاشتند.

از اينجا بايد فهميد که با داشتن مدارکی همچون فوق ليسانس ادبيات گريخته مصر و مهندسی صنايع چيز چندانی نصيبتان نمی شود، البته اين هم بستگی به برداشت شخصی شما از "چيز" دارد.

از اينگونه سخنان نتيجه بگيريد و تجربه کسب کنيد. به جای تحصيلات و جستجوی دانش و علم ژنتيک هم گوشتان را بدهيد به دست مراجع محترم تقليد و با افتخار تولد يک به يک فرزندان سالم خود را جشن بگيريد!

/ 9 نظر / 20 بازدید
پسرک نازنین

سلام دوست خوبم.وبلاگ شما را مطالعه کردم.وبلاگ جالب و پر محتوائی داريد.من هم يک وبلاگ دارم که پر از شعر عاشقانه زيبا و عکس هست.اگر دوست داشتی يک سر هم به من بزن.به قول معروف:کلبه ما فقرا هم صفائی داره...اميدوارم دوستای خوبی برای هم باشيم.موفق باشيد///

Nikahang

دمت گرم آبجی! داری"اینکاره" میشی!

مستانه

سلام دوست مهربونم... باحضورت شادی بخش غمکده ام باش / شاخه گل يادت نره / بی صبرانه منتظرتم

Mina Mehrmand

amir khan moteasefam ke az in matn be in zibae ke mafhoom faravani darad ye eshtebah emlae tavajohat ra jalb kard!

varand

باز هم سلام.من آخرش نفهميدم بچه بابا می خواهد يا نه؟!شما اگر می شه از روابط خودتان استفاده کنيد و در اين مورد هم به ما اطلاعات بدید!!خيلی خيلی عالی بود.واقعآ لذت بردم.

varand

راستی اين اصتلاح جريانش چيه؟ من که هر چه گشتم در متن نديدم!!!!بعضی آدمها به چه چيزهايی گير می دهند!!!!

Mehdi

ای ول بابا!!!!!!!!!!!! خيلی باحال بود!!!!!!!!!!!!!!!!!

امير

ورندم! بود، بعدش سيفون رو کشيدن رفت پايين! شما خودش رو ناراحت نکن! اوني که بايد بفهمه فهميد!