کابينه کرمهای شب تاب

آدمهای دانش دوست و محقق می گويند کرمهای شب تاب موجودات تيره رنگی هستند که در شب، همانطور که اسمشان می گويد می تابند. درباره کرمهای شب تاب خيلی چيزهای مهمتری هست تا پرداختن به شب تابی و تيرگی پوستشان. مثلآ کرمهای شب تاب هم برای خود دولت دارند، رای اعتماد می گيرند، کابينه تشکيل می دهند، دست به انواع قتلهای زنجيره ای می زنند، برای آزادی مطبوعات می جنگند و گاهی هم برای مزه زندگی تظاهراتی می کنند و پرچمی آتش می زنند.

با وجود اين برخی از آدمهای دانش دوست و اهل ادب معتقدند که دولت کرمهای شب تاب با دولت ما آدمها خيلی فرق دارد. زمانی که تفاوت دولت کرمهای شب تاب را از يکی از پژوهشگران اين علم جويا شدم فهميدم که کرمهای شب تاب معمولآ برای اطرافيانشان می تابند نه ديگران. آنها کتابهای کارل مارکس را هم می خوانند و البته نظره داروين را مخالف شئون استراتژيک خود می دانند. کرمهای شب تاب به دموکراسی بسيار اهميت می دهند و به نظريه انقلاب بدون خونريزی به شدت عشق می ورزند. آنها به صلح جهانی معتقدند و با انواع موجودات، از جمله نژادهای مختلف سوسک قرارداد دوستی امضا می کنند و تا ماه ها برنامه های تلويزيونی آنها را در قلمروشان پخش می کنند تا دوستی و عشق خود را به همگان ثابت کنند.

دوست پژوهشگر من آن روز به من گفت که کرمهای شب تاب موجودات پيچيده ای هستند و به درستی نمی شود فهميد که چرا گاهی اوقات نور آنها کم و زياد می شود. بعضی می گويند از آب و هواست، شايد هم نه.

کرمهای شب تاب با نظريه زندان و زندانی کاملآ مخالفند، برای همين است که در ميان دولتهای ديگر جنگل به جای زندان ساختن و زندانی کردن جاده می سازند و به عبارتی صنعت راهسازی را گسترش می دهند تا کرمهای شب تاب خبر رسان بتوانند به راحتی از يک گوشه جنگل به گوشه ديگر بروند. شايد هم این يکی از دلايلی باشد که خبر رسانی در ميان کرمهای شب تاب هميشه سريع و بدون اشتباه صورت می گيرد و در ميان آنها هيچ گونه سانسور خبری وجود ندارد و به خبرنگاران بسيار اهميت داده می شود.

می گويند کرمهای شب تاب به تازگی کابينه ای جديد تشکيل می دهند تا با قدرت به سوی پيشرفت هر چه بيشتر و صلح جهانی پيش روند.

خودمانيم، دولت کرمهای شب تاب زياد هم با دولت ما آدمها فرقی ندارد!

/ 9 نظر / 26 بازدید
M A

حداقل کرم های شب تاب رو میشه تو شب دید ! وای از زمانی که حتی نتونی ببینیشون ...

Mehdi

خانم مهرمند تبريک می گم بسيار جالب بود مثل هميشه ديد تيز شما ما رو به فکر وا داشت.

Varand Musesian

خانم مهرمند نتيجه گيری خيلی جالبی بود. مساله قتلهای زنجيره ای و آزادی مطبوعات را هيچ کس به خوبی شما نمی توانست در اين مورد بيان کند. انقدر از اين نوشته لذت بردم که بارها خواندمش.اميدوار هستم که روزی با هم به ايران برويم و کشور را با قلمتان گلباران کنيم. من را هم از اپديت بعدی بی خبر نگذاريد. دوستدار شما- واراند

N.

Mehrmand,emrooz be cell phone zang mizanam javab bede yadet nare.darbareye rooznamast,kheili moehm.

zemestan

dar in viraneye darham koofte,hanooz,sedaye faryadi hast ke nooh ra mikhanad va nemidanad ke kashti bar khak nemiranad!amma nejati-agar hast-dar hamaan faryadast.i

zemestan

www.junubus.blogspot.com

khodam!

ايول مهرمند!

sepehr

سلام ... مطلب خيلی خيلی جالبی بود ... يادم ميمونه .

I Love Mary Mehrmand

Hi miss Mehrmand, I love your writings please email me. Thank you-AmirHossein