به هر کس که می خواند

اين يادداشت درخواست صدها هموطنی است که فرياد در گلويشان خشکيده است. که پرچم هايشان روی خاک افتاده است. و دستهايشان رو به آسمان مانده است. تيم ملی فوتبال ايران بار ديگر احساسات ملی را جريحه دار می کند. و ملت سلهشور ايران با هوشمندی خود اين بار هم ساکت نخواهند نشست.

تيم ملی فوتبال ايران، اعتبار ملی را در جهان نابود کرده است، و نه تنها از ديدگاه سياسی، بلکه در عرصه های گوناگون اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نيز آبرويی را که بزرگان در گذشته برای ما با جان و دل به دست آورده اند در زير پاهای خود له کرده اند. تک تک بازيکنان تيم ملی فوتبال ايران غيرت وطن پرستی را در ايرانيان نابود، و ريشه های سنت و پيروزی در وجود هر ايرانی خشکانده اند. فدراسيون فوتبال ايران با امضای قرارداد کلان با يک مربی بيگانه، که نه تنها به پيشرفت تکنيکی تيم کمکی نکرده است، بلکه به وضوح شکست ناباورانه تيم را هر بار رغم می زند، غيرت ايران و ايرانی را زير سوال برده است. فدراسيون فوتبال ايران مخارجی را که بايد صرف مدرسه سازی و استخدام پزشکان در بيمارستان ها و جلوگيری از فرار مغزها از ايران شود در کيسه آن طمعکاران بيگانه می ريزد. واضح است که اين فدراسيون، که برای نابودی وطن با بيگانه همکاری می کند  لياقت نام ايران را ندارد و بايد محکوم شود. از سوی ديگر، بازيکنان تيم ملی فوتبال ايران، تنها درخواست ملت شريف ايران را سالهاست به مرحله اجرا نرسانده اند و بارها با شکست در برابر ضعيف ترين تيم های موجود، غرور میلیون ها ایرانی را زير پا گذاشته و حیثیت ورزشی و فنی تیم ملی فوتبال ایران در سطح جهانی را از بين برده اند.

هم اکنون در زندانهای ما مردان و زنانی رنجيده خاطر، ماه ها و سالهای اسارت خود را روی ديوارها نقش می زنند، و امروز، بيست و پنجمين روزی است که دو دوست و همکار عزيز ما، مانا نيستانی و مهرداد قاسمفر همچنان در بند به سر برده و مسوولين ما را در ميان منگنه ای بی خبر گذاشته اند. اگر هم در ماجرای آن طرح منتشر شده در روزنامه ايران جمعه به قومی توهين شده است، با شکست دوباره تيم ملی فوتبال ايران احساسات يک ملت جريحه دار شده است. و اين ملت ديگر نه ترک می شناسد نه پارس، نه کرد، نه بلوچ و نه هيچ قوم ديگر. تفاوت اينجاست که ما بارها به اشتباه سهوی خود پی برده و از شيوه های گوناگون و در زمان های متفاوت به اقوام مختلف اعلام شرمندگی و معذرت خواهی کرده ايم ولی همچنان پاسخی نگرفته ايم و انتظار، ‌آتش به جانمان فکنده است. حال آنکه امروز با شکست تيم ملی فوتبال،‌ که حيثيت ميليون ها ايرانی ترک و پارس و غيره را به خطر انداخته و به روشنی نابود کرده است، از سوی مسئولين هيچ پيام قانع کننده ای دريافت نکرده ايم. ملت ايران در انتظار است. و شکست تيمی که ديگر از حيطه ورزش خارج شده و به سياست گريخته است دليل بزرگی برای اعتراضی ديگر می باشد.

با توجه به واقعیات معروضه، از مسوولين محترم وزارت کشور و قوه قضاييه درخواست می شود تا اعضای تيم ملی فوتبال ايران و همراهان پشت پرده آنان در فدراسيون فوتبال را محاکمه و به اشد مجازات محکوم نمايند و اينچنين از تحریک احساسات هفتاد میلیون هموطن ایرانی جلوگیری فرمايند.

/ 9 نظر / 26 بازدید
خدری

با سلام البته انتظار بجايی است که از قوه قضاييه انتظار داشته باشيم که خيلی ها را محاکمه کند اما متاسفانه کسانی که بايد محاکمه بشوند هميشه خود طلبکارند در ضمن خيلی ها پشت اينها سنگر گرفته اند بردها را به نام خود ثبت می کنند در باخت ها ديگران را مقصر می شمرند

محمد صادق افراسیابی

سلام. جالب بود!!! ممم ... بعدا در اين مورد نظرم رو ای ميل می کنم ... خوشحال می شم که با هم تبادل لينک کنيم.

عمو اروند

من فکر می‌کنم غالب بچه‌های فوتبالیست کار خودشان را خوب انجام دادند. عیب کار دخالت سیاست است در امر ورزش. متاسفانه در وطن ما صاحبان قدرت دوست دارند همه چیز در اختیار آنان باشد. اسم جهان‌بگلو از قلم افتاده بود که او نیز از صاحبان قلم است و گرفتار.

M A

اگر چه تیم ملی گند زد، ولی خوب توی قسمت علمی، سه رتبه اول روبوکاپ توی آلمان برای Rescue Simulation مال ایران شد. به هر سه تاشون تبریک میگم.

حميدرضا

سلام ماری جان اول اينکه خوشحالم که دوباره نوشته هاتو می خونم دوم اينکه ای بابا چی بگم موفق باشی يادت باشه که علی دايی چندتا بازی ملی بيشتر کرد و رکوردش رفت بالا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دلتنگ

خانم مهرمند اميدوارم که حالتان خوب باشد. نوشته های زيبای شما بسيار قوی است و همچون هميشه بر دل می نشيند. قدرت قلم شما تحسين برانگيز است. اميدوارم مانا هم آزاد شود.

بيژ

هيشکی نفهميد منظور اين نوشته چی بود واقعا؟؟؟