ییلماز

*ییلماز وقت نداشت. هیچ گاه هم از چیزهای پیچیده خوشش نمی آمد. ییلماز مرد ساده ای است. از خاله زنک بازی و غیبت کردن پشت سر همسر فتانه خانم لذت که نمی برد هیچ، وقت آن را هم ندارد. ییلماز وظیفه خود می دانست تا هر فرصتی که پیدا می کند درباره اینکه وقت ندارد و اصولا از چیزهای پیچیده خوشش نمی آید صحبت کند تا همه این را بدانند که برخلاف آنچه دیگران می گویند، ییلماز اصلا هم بیکار نیست. ییلماز برای تماشای تمرین تیم فولاد خوزستان هر سه شنبه به ورزشگاه تختی اهواز سفر می کند و همه چیز را راجع به زندگی خصوصی تک تک بازیکنان و کادر فنی این تیم می داند. ییلماز با اینکه اهل خوزستان نیست، تقریبا هر روز به هیئت فوتبال خوزستان گیر می دهد و همچنان تاکید می کند که "من بیکار نیستم".
ییلماز در انواع مجالس ختم اعم از غریبه و آشنا حضور پیدا می کند. او از اینکه طرز تهیه حلوای خانواده های مختلف را زیر سوال قرار بدهد بسیار لذت می برد و چون احساس مسوولیت می کند که به همه آشپزی یاد دهد، همیشه سعی می کند میزان شکر استفاده شده در حلواها را بسنجد و همچنان به عزاداران می گوید که "من بیکار نیستم". ییلماز روز تولد تمام اعضای خانواده را از خودشان بهتر به یاد دارد. او در هر عروسی و نامزدی پیش قدم است، و گاهی اوقات که حوصله اش سر می رود برای دخترهای فامیل داستان سرایی می کند که فلانی نامزد کرده و ماه دیگر عروسی اش است. دریغ از اینکه گاه آنقدر دروغ می گوید که خودش هم فراموش می کند فلان دختر فامیل را تا به حال سه-چهار بار در تخیلاتش شوهر داده. ییلماز همیشه در زندگی هر کس و نا کس دخالت می کند، صبح تا شب در جستجوی داستان تازه ای است که بسازد، و همچنان به اطرافیان می گوید که "من بیکار نیستم". با وجود همه اینها،‌ ییلماز از زندگی خصوصی تک تک دوست دخترهای چگوارا خبر دارد، از ریزکاری های همسر سارکوزی لذت می برد و خبر داشتن از همه چیز و همه کس برایش لذتی است که ممکن است قابل درک برای همه نباشد. ییلماز بیکار نیست...
چیزی فراتر از آن است...
"اصل بد نیکو نگردد چون که بنیادش بد است." (سعدی در عالم تربیت - باب هفتم)

*ییلماز: در فرهنگ آذری به معنای انصراف ناپذیر و کسی که ازگفته اش عدول نمی کند.

/ 1 نظر / 55 بازدید
خرید ملک در آلانیا

شرکت بست هوم پیشرو در توسعه ساخت مستغلات در منطقه آنالیا از سال 2004 میباشد.شروع کار شرکت بصورت آژانس املاک بود که در سال 2008 هدف شرکت بر ساخت و فروش املاک آماده تحویل در بهترین مناطق آنالیا قرار گرفت. رزومه شرکت ات به امروز شامل 15 پروژه به متراژ 29000 متر مربع میباشد.